Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk – recenzja

Kiedy na rynku wydawniczym pojawiła się Szeptucha od razu zaintrygowała mnie przedstawiona historia. Książka ukazała się na początku zeszłego roku, a dziś możemy sięgnąć już po trzecią część serii Kwiat paproci.

Żerca to kolejny tom serii Kwiat paproci przedstawiający słowiańską mitologię. Jeśli ktoś uwielbia klimaty dawnych wierzeń, bogów słowiańskich, to ta książka jest zdecydowanie dla niego. Co prawda jest to bardziej literatura dla kobiet, ale jestem pewna, że i mężczyźni znajdą tutaj coś dla siebie 😉

O czym przeczytamy w tej części? Po tragicznych wydarzeniach podczas Nocy Kupały główna bohaterka Gosia stara wrócić się do normalnego życia. Wraz z Babą Jagą poświęcają się przygotowaniu do Święta Plonów. Mieszko znika, a tym czasem na wsi pojawia się nowy żerca – Witek. Gdy wreszcie Mieszko wraca, akcja zaczyna naprawdę się rozkręcać.

Książka tak jak poprzednie części bardzo przypadła mi do gustu. Nie jestem wielką fanką mitologii, ale pierwszy tom zaciekawił mnie na tyle, że po niego sięgnęłam. Historia Gosi jest tak wciągająca, że trudno byłoby poprzestać na jednym tomie. Tym bardziej cieszy mnie, że autorka rozbiła historię na kilka tomów, a nie upchnęła wszystko w jednym. Oczywiście zakończenie jest w takim momencie, że człowieka nosi, by już sięgnąć po kolejną część. Liczę, że i ta się niebawem pojawi skoro od poprzedniej musieliśmy czekać pół roku.

Żerca napisany jest łatwym językiem. Czyta się go lekko, szybko i przyjemnie.  Ta część ukazała się idealnie na lato. Akurat wpasowuje się tematyką do pory roku, więc tym ciekawiej czyta się całą historię. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tej serii, to niech szybko po nią sięga bowiem już w planach kolejna część.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Tytuł: Żerca

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 495

Rok: 2017

Advertisements

One thought on “Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk – recenzja

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: