Grom z jasnego nieba i inne opowiadania – Elizabeth McCracken – recenzja

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania to książka, po którą trzeba sięgnąć. To zbiór historii, zmieniających nasze spojrzenie na niektóre sprawy. Książka nie jest łatwa, ale niesie ze sobą wiele cennych wartości.

Elizabeth McCracken zaczęła pisać, by wyrzucić z siebie smutek i negatywne emocje po trudnych doświadczeniach? Co takiego spotkało autorkę? Poroniła. I to bez wątpienia jest największa strata dla każdej kobiety. Bo nawet jeśli później uda się urodzić dziecko, to ból pozostaje. A jest to ból, z którym niełatwo sobie poradzić.

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania to historie różnych ludzi, których spotykają trudne doświadczenia. Nie brakuje tutaj tak trudnych tematów jak kalectwo czy śmierć. McCracken pisze o rzeczach, z którymi nie potrafimy się rozstać, choć nas przytłaczają, a jednak z jakiegoś powodu wciąż je trzymamy. W historiach przewija się smutek, bezsilność, ale też miłość.

Każde z opowiadań czytelnik odbierze inaczej. Nie jest trudno bardzo szybko wyrobić sobie emocje do poszczególnych bohaterów. Część naszych odczuć podyktowana będzie naszym prywatnym doświadczeniem. Książka nie jest łatwa. Porusza tak delikatne tematy, że wydawać by się mogło, iż trzeba czytać ją partiami. A jednak nie! Historie wciągają tak bardzo, że trudno oderwać się od lektury. Może to też chęć poznania szybko odpowiedzi, czy bohaterom jednak się ułożyło, czy jednak na końcu historii są szczęśliwi.

Grom z jasnego nieba… na długo pozostaje w pamięci. Opisanych historii nie tak łatwo zapomnieć. Autorka idealnie przekazała emocje towarzyszące trudnym wydarzeniom. Po tę książkę zdecydowanie warto sięgnąć, nawet jeśli nie przepadasz za takimi tematami. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że inaczej spojrzysz na pewne sprawy, zastanowisz się, czy osób przeżywających takie dramaty jak strata dziecka nie ma w twoim otoczeniu i wreszcie docenisz to co masz.

 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

 

Tytuł: Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Autor: Elizabeth McCracken

Wydawnictwo: Kobiece

Liczba stron: 271

Rok: 2017

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: